Enstitü Müdürü

Doç.Dr.Sunay TÜRKDOĞAN           

Sunay Türkdoğan, 1985 yılında Bulgaristan`ın Razgrad kentinde dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Lüleburgaz’da tamamladı. 2007 yılında Uludağ Üniversitesi Elektronik Mühendisliği Bölümünden bölüm ikincisi olarak mezun oldu. Türk Hava Kuvvetlerinde askerlik hizmetini tamamlamasının ardından, Grundig Elektronik/Arçelik firmasında bakım ve onarım mühendisi olarak göreve başladı. 2008-2009 yılları arasında gerçekleştirmiş olduğu görevinde edindiği değerli deneyimler ile gerçek mühendislik problemlerinin ve LCD/LED televizyon üretiminde karşılaşılan sorunların çözümünde tecrübe sahibi oldu. 2009 yılında kazanmış olduğu Milli Eğitim Bakanlığı Yurtdışı Yüksek Lisans ve Doktora Bursu ile 2010 yılında Arizona State Üniversitesinde Prof. Dr. Cun-Zheng Ning`in Nanofotonik araştırma grubunda lisansüstü eğitimine başladı. Yüksek lisans ve doktora derecelerinin ikisini de Elektrik Mühendisliği Bölümünden sırasıyla 2012 ve 2015 yıllarında aldı.  Dr. Türkdoğan` ın araştırma konularından bazıları nanoteknoloji, nano büyütme ve karakterizasyon, yeni nesil inorganik malzemeler, optoelektronik, güneş pilleri ve fotovoltaik sistemler ve nanofotoniktir. Dr. Ning` in Nanofotonik grubunda çalıştığı süre zarfında çeşitli araştırma projelerinde yer aldı ve nano malzeme büyütmeleri, malzemelerin yapısal, kimyasal, elektrik ve optik özelliklerinin karakterizasyonu  ve bunların gerçek hayata uyarlanıp çeşitli aygıt fabrikasyonunun yapılması gibi görevlerde bulundu. Dr. Türkdoğan 2015 yılının Kasım ayından beri Yalova Üniversitesinde  görev yapmakta ve benzer konularda akademik çalışmalarını sürdürmektedir.

Dr. Türkdoğan` ın dünyaca kabul görmüş ve yüksek prestije sahip Nature Nanotechnology, Nano Letters, Advanced Functional Materials, Scientific Letters, Applied Physics Letters gibi dergilerde yayınlanmış ve yine dünyada önde gelen fotonik, elektronik ve malzeme konferanslarında sunulmuş 50’ den fazla çalışması mevcuttur. Dr. Türkdoğan “Beyaz Lazer”in mucitlerinden biri olup, bu buluş Popular Science Magazine tarafından 2015 yılının en iyi 10 mühendislik buluşundan biri seçilmiştir. Dr. Türkdoğan aynı zamanda “Multi-bandgap semiconductor structures and methods for using them” (Patent # 9267076) ve “Methods of providing semiconductor devices and semiconductor devices thereof” (Patent # 10453893) başlıklı tescil edilmiş iki adet uluslararası patente sahiptir.

Dr. Türkdoğan, Aralık 2018- Mayıs 2020 tarihleri arasında Yalova Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Müdür Yardımcısı görevinde bulunmuş ve 12 Mayıs 2020' de Yalova Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü olarak atanmıştır.

 

Enstitü Müdür Yardımcısı

Dr.Öğr.Üyesi Mesut YILMAZOĞLU

Mesut Yılmazoğlu, 1986 yılında Kastamonu, Devrekani’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. 2008 yılında İstanbul Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Aynı bölümde Kimyasal Teknolojiler Anabilim Dalında yüksek lisans eğitimini, ‘’Yüksek Sıcaklık Yakıt Hücreleri için Polimer Esaslı Kompozit Membranların Sentezi ve Karakterizasyonu’’ isimli teziyle 2010 yılında tamamladı. Eylül 2010 itibariyle Yalova Üniversitesi Kimya ve Süreç Mühendisliği Bölümünde Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı (ÖYP) kapsamında Araştırma Görevlisi (Arş. Gör.) olarak göreve başladı. 2011 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Kimya Mühendisliği Bölümü, Kimya Mühendisliği Anabilim Dalında doktora eğitimine başladı. 2011-2013 yılları arasında İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Kimya Mühendisliği Bölümünde Araştırma Görevlisi (Arş. Gör.) olarak görev yaptı. Şubat 2017’de doktora eğitimini ‘Preparation of Styrenated Oil by Controlled/Living Radical Polymerization in Miniemulsion’ isimli teziyle tamamlayarak, Doktor (Dr.) ünvanını aldı. Kimya Mühendisliği Bölümünde Dr. Öğr. Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Dr. Yılmazoğlu, yakıt hücreleri, polimer elektrolit malzemeler, polimer kompozit elektrolitlerin dielektrik özellikleri, polimerik kaplama malzemeleri sentez ve karakterizasyonu konularında akademik çalışmalarını sürdürmektedir. Dr. Yılmazoğlu’nun Journal of Power Sources, Journal of Membrane Science, Progress in Organic Coatings gibi uluslararası prestijli dergilerde ve uluslararası kongre/sempozyum/toplantılarda sunulmuş çok sayıda yayın, kitap bölümü ve tebliği bulunmakta; Journal of Power Sources ve Polymers for Advanced Tech. gibi uluslararası dergiler ile birçok ulusal dergide yayın hakemliği yapmaktadır.

Dr. Yılmazoğlu, Kimya Mühendisliği Bölüm Başkan Yardımcısı (Aralık 2018- ); Mühendislik Fakültesi Fakülte Kurulu Üyesi (Nisan 2019- ) ve Yalova Üniversitesi Mevzuat Komisyonu Üyesi (Nisan 2020- ) olarak görev yapmaktadır. 20 Mayıs 2020’de Yalova Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır.

 

Enstitü Müdür Yardımcısı

Dr.Öğr.Üyesi İdris KARAGÖZ

İdris Karagöz, 1982 yılında Kahramanmaraş’ ta doğdu. İlk ve orta öğretimini Kahramanmaraş’ ta tamamladı. Marmara Üniversitesi, Teknik Eğitim Fakültesi, Metal Öğretmenliği ve Kocaeli Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Lisans programlarından mezun oldu. Marmara Üniversitesi, Fen Bilimleri Enstitüsü’ nde 2007 yılında Yüksek Lisans, 2014 yılında Doktora derecesi aldı.

Karagöz, 2003-2014 yılları arasında özel sektörde ulusal ve uluslarası farklı firmalarda, Üretim Mühendisliği, Üretim Müdürlüğü, Üretim Planlama Müdürlüğü ve Ar-Ge Müdürlüğü pozisyonlarında üst düzey yöneticilik yaptı. 2015 yılında Yalova Üniversitesi, Yalova Meslek Yüksekokulu Yardımcı Doçent kadrosuna atandı ve 2017' de Yalova Meslek Yüksek Okulu Müdür Yardımcılığı görevi yaptı. Kasım 2018 tarihinden itibaren Polimer Malzeme Mühendisliği Bölümünde Dr. Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır. Çalışmalarını polimer malzemeler, malzeme teknolojileri, kompozit malzemeler, ürün tasarımı ve inovasyon konularında yoğunlaştıran Karagöz’ ün ulusal ve uluslararası dergilerde yayınları, ulusal ve uluslararası kongre ve sempozyumlarda sunulmuş bildirileri mevcuttur.

 

Etiket: Enstitü Yönetimi